Garanti ve İade Şartları

Web sitemizin adresi: https://kaantekstil.com.

Garanti Şartları

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dahilinde 1 yıl garantilidir.

Satıcının garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

İade Şartları
Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İadelerinizi Lütfen Yurtiçi Kargo ile tarafımıza gönderiniz.

İade İçin İstediklerimiz

 • İade edilecek ürün.
 • İade edilecek ürünün faturası. (Tüm nüshaları ile birlikte)

Değişimlerde ise teyit amaçlı gönderinizin içine bir not şeklinde hangi ürünle değişim olacağınızı yazmanızı rica ederiz.

İade Edilecek Ürün

 • Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 • İade edilecek ürünün, 7 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade Edilecek Ürünün Faturası

 • İade işlemi için ürünün faturasının gönderilmesi gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinizin düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir.

Diğer Şartlar ve İade Kargo Ücretleri Hakkında

 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ARAS KARGO ile tarafımıza gönderiniz.
 • Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı günden itibaren 3 iş günü içerisinde işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
 • Kapıda Ödeme seçeneğiyle alınan ürünlerin iadesi, kapıda nakit alındığında 7-10 iş günü içinde, kapıda kredi kartı ile alındığında 30-35 iş günü içinde gerçekleşir.
 • Birden fazla ürün satın alınması ve birden fazla ürün iade edilmesi durumunda eğer iskonto uygulandıysa iskonto ürün adedine bölünür.İade ettiğiniz ürünlerin iskonto tutarları düşülerek iade hesabınıza yansır. Örneğin 4 ürün aldığınızda ve 3 ürünün iadesi gerçekleştirdiğinizde; 20 TL iskonto uygulandı ise ürün başına iskonto 5 TL’dir. 3 ürün iade edildiğinde 15 TL iskonto da tahsil edilir. Burada 1 ürün alınmış olduğu için kazanılan iskonto tutarı 5 TL’dir.

İade Edilecek Ürünün  Gönderilmesi
İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması tarafından teslim alınabilir.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz veya fatura arkasına belirtmeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Sipariş İptali
Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. Eposta ile irtibatlarda gecikmeler yaşanmaktadır. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.